\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار دفتر

افزایش ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت استان لرستان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از افزایش ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت در این استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد گفت: با احصاء چالش های موجود و برنامه ریزی های صورت گرفته در مناطق تحت مدیریت، ضریب حفاظتی این مناطق به طور چشمگیری افزایش یافته است.

وی افزود: با اقداماتی از قبیل آموزش جوامع محلی حاشیه مناطق، افزایش مشارکت محلی، نصب دوربین در مناطق حساس، گشت و کنترل های مداوم در طول سال و در تمام سطح مناطق تحت مدیریت، افزایش توان محیط بانان، برنامه ریزی جهت استفاده حداکثری از حضور محیط بانان در مناطق حفاظت شده و استفاده از ظرفیت سایر ارگان ها، ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت این استان افزایش یافته است.

بیراتوند اظهار داشت: در سال جاری با احداث چند باب پاسگاه در مناطق تحت مدیریت و شکار و صید ممنوع، شاهد افزایش بهره وری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در صیانت از این مناطق خواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه مناطق چهار گانه ویترینی از فعالیتهای محیط زیست در حوزه طبیعی است از تلاش این اداره کل جهت ارتقاء سطح حفاظتی مناطق شکار صید ممنوع جهت حفاظت بهتر و موثرتر از تنوع زیستی این استان که حدود 25 درصد تنوع زیستی کشور را شامل می شود خبر دادو گفت: در حال حاضر سطح مناطق تحت مدیریت محیط زیست لرستان 177  هزار هکتار و 816 هکتار شامل دو منطقه حفاظت شده، دو پناهگاه حیات وحش و یک اثر طبیعی ملی است که امیدواریم با ارتقاء سطح مناطق شکار و صید ممنوع این میزان به 451 هزار هکتار افزایش یابد.

کلمات کليدي
لرستان, سفیدکوه
بيشتر
اخبار مرتبط